Drzewa – sposób na kolorowy ogród cały rok

Wiosną i latem dodają soczystości każdemu krajobrazowi swoją zielenią. Jesienią są żółte, pomarańczowe, czerwone lub brązowe. Mogą zachwycać owocami lub pięknymi kwiatami, takie właśnie są drzewa ozdobne!

Drzewa i krzewy są idealnym sposobem na zagospodarowanie dużej ilości wolnego terenu w ogrodzie.

Ze względu na swoje różnorodne kształty, bogatą kolorystykę kory czy liści, mogą dodać charakteru naszej przestrzeni.

Dodatkowo rośliny te poprawiają mikroklimat miejsca, w którym się znajdują, zmniejszają ilość dwutlenku węgla, dostarczają cień oraz wpływają na wilgotność powietrza. 

Decydując się na drzewa ozdobne zwykle staramy się wybrać te, które będą stanowiły doskonałe tło dla innych roślin. Wielu ekspertów podkreśla, że to właśnie od doboru drzew powinno zacząć się pracę w ogrodzie. 

Drzewa ozdobne zwykle są wykorzystywane na dwa sposoby, jednym sposobem jest stworzenie żywopłotu, drugim sposobem jest stworzenie estetycznej dekoracji. Dlatego wyróżnia się: drzewa ozdobne kwitnące oraz drzewa ozdobne nadające się na wysoki żywopłot. 

Dodatkowo drzewa są roślinami, które w większej mierze radzą sobie bez szczególnej pielęgnacji. Drzewa dobrze radzą sobie w różnych warunkach atmosferycznych. W przypadku okresu niedoboru wody w podłożu zaleca się podlewanie około dwa razy w tygodniu.

Kolejną ważną metodą jest ściółkowanie gleby w okolicy korzeniowej. Na czas zimy warto również zabezpieczyć pień i jego nasadę matą słomianą. 

Do jednych z najpiękniejszych drzew, które nadają barw ogrodom przez cały rok należą: oczar, klon palmowy, magnolia.

Klon palmowy jest zdecydowanie wyjątkową rośliną. W okresie wiosennym jego liście są zielone, ale na rynku można spotkać również odmiany barwnolistne. Drzewo to w okresie jesiennym liście nabierają pomarańczowoczerwonych tonów. 

To, co wyróżnia oczar to z pewnością jego kwitnienie, które występuję zimą. Dokładnie tak, zimą! Pędzelki kwiatowe o różnego rodzaju odcieniach od żółtego, pomarańczowego po rdzawe pojawiają się dopiero zimą. Dodatkowym atutem tego drzewa jest wyjątkowy zapach tych kwiatów.

Magnolie zdecydowanie potrafią dodać magii, gdziekolwiek się znajdują w okresie wiosennym. Wielkie kwiaty, które pojawiają się na wcześniej nagich gałęziach wprawiają w zachwyt. 


Opublikowano

in

by

Tags:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *